4. Írd fel címként a füzetedbe: Összetett múlt (Perfekt)!

Írd alá táblázatos elrendezésben a Tk. 47. old. 7. feladatában párosított igéket!

Hagyj helyet egy további oszlopnak, ide fogjuk írni az igéket magyarul is.

Marianne néni

2021. március 26. - péntek - kézilabda alapok 2. rész

Sziasztok!

Játékidő

A rendes játékidő minden korosztályban (16 év felett) 2×30 perc, a félidei szünet 10 perc. Fiatalabb korosztályú csapatok esetében 8 – 12 év között a rendes játékidő 2×20 perc, 12 – 16 év között pedig 2×25 perc, mindkét esetben 10 perc szünettel. A kézilabdában egy sajátos módszert követve mérik a játékidőt. A játékidő a játékmegszakítások ( szabálytalanság megítélése, gól utáni középkezdés stb.) alatt is megy, azonban ha a játék várhatóan hosszabb ideig szakad meg ( sérülést követő ápolás miatt), akkor a játékvezetőknek lehetőségük van az órát erre az időszakra megállítani. A játékidő lejárta szigorúan értelmezendő: az utolsó másodperc leteltekor a mérkőzés befejeződött. A még játékidőben ellőtt, de a kapuba csak a játékidő letelte után beérkező lövés nem minősül érvényes találatnak. A szabályos találat eléréséhez az kell, hogy a labda még a rendes játékidő letelte előtt teljes terjedelmével áthaladjon a gólvonalon.

Labda

A kézilabdát bőr vagy műanyag borítású labdával játsszák, életkortól és nemtől függően eltérő méretű labdákkal.

316 év feletti férfiak      58–60 cm425-475 g

A kézilabdát általában egy úgynevezett wax nevű anyaggal vonják be a játékosok, a jobb tapadás érdekében. Ez által válnak kivitelezhetővé az igazán látványos lövések, mint például a pattintott csavart lövés, a cunder.

Matematika (2021.03.26.)

Történelem - március 26.

Drága Hatodikosok,

ma 8.15-től várlak a Teams-en online órára.

A mai órán:

- megbeszéljük, mi mindent sikerült tegnap feleleveníteni a mohácsi csatáról és az ország három részre szakadásáról (ezek az előzményei a mai anyagnak)

- új anyagot veszünk, A várháborúk kora című leckéhez kezdünk hozzá (tk. 80-81. o.)